Czy warto kupić Ursusa C360?

Ursus C360 to ciągnik, który wielu osobom kojarzy się z minioną epoką. Obrazkiem charakterystycznym dla czasów PRL oraz dla rolnictwa wczesnych lat dziewięćdziesiątych. Owszem, produkcję tych ciągników zakończono już wiele lat temu, wciąż jednak Ursus C360 może być ciągnikiem wartym uwagi. Oczywiście nie sprawdzi się w potężnych gospodarstwach. W średnich i mniejszych wystarczy do wykonania wszelkich prac rolniczych.

Zalety Ursusa C 360.

Dużą zaletą tego ciągnika jest cena zakupu. Nowoczesne współczesne ciągniki kosztują nawet kilkaset tysięcy złotych. Ursusa C360 kupimy już za kilkanaście tysięcy złotych, jest to więc wydatek wielokrotnie niższy. To jednak nie jedyna zaleta Ursusa. Niemniejszą jest łatwość napraw i bardzo niskie koszty eksploatacji. Części do Ursus C 360 kosztują naprawdę niewiele. Znaczną część z nich kupimy już za kilka, kilkanaście złotych.

Części do Ursus C 360 dostępne są wszędzie.

Pomimo zakończenia produkcji tego ciągnika wiele lat temu, rynek części do Ursus C 360 jest bardzo bogaty. Części do Ursusa C360 kupimy w wielu sklepach rolniczych, ale nie tylko tam. Duży wybór części do Ursus C360 jest w Internecie. Co ważne, znajdziemy tam części nowe i części używane. Używane oczywiście są wielokrotnie tańsze, istnieje jednak ryzyko kupienia części złej jakości, elementu zużytego. Warto jednak pamiętać, że w przypadku zakupu przez Internet, kupujący mam możliwość zwrotu zakupionego produktu bez podania przyczyny, sprzedawca zaś powinien kupującemu zwrócić pieniądze.

Stary, ale wciąż wart zainteresowania.

Jeżeli szukamy ciągnika do gospodarstwa, lub chcemy kupić ciągnik nieco mniejszy niż posiadamy, Ursus C360 jest świetnym wyborem. Oczywiście nie należy zapominać, ze to pojazd używany, więc zakup powinien być poprzedzony dokładnymi oględzinami i analizą stanu technicznego. Nie każdy Ursus C 360 jest bowiem wart uwagi. Zakup ciągnika do remontu, jest oczywiście jakąś opcją, ale pod warunkiem niskiej ceny zakupu, części do remontu Ursusa będą bowiem też kosztować. W każdym innym przypadku, warto przeanalizować wiele ofert sprzedaży i wybrać ciągnik w najlepszym stanie technicznym.