Bruder – producent zabawkowych pojazdów rolniczych i budowlanych

Bruder jest niemiecką firmą, która została założona w 1926 roku. Na przestrzeni lat, zaczęła się ona specjalizować w produkcji ruchomych modeli pojazdów budowlanych oraz rolniczych. Dziś, jest liderem w swojej branży, zabawki Bruder dostępne na całym świecie. Niemiecka firma znana jest z poważnego podejścia do bezpieczeństwa swoich produktów. Mimo wielu zmian ekonomicznych i przemysłowych, firma nigdy nie uruchomiła linii produkcyjnych poza Niemcami. W obecnej sytuacji, gdzie dominują zabawki wytwarzane w krajach z tanią siłą roboczą, jest to bardzo niestandardowa decyzja. Mimo wszystko, dzięki przemyślanym strategiom marketingowym oraz transportowym, udało się zachować przystępne ceny, bez rezygnacji z odpowiedniej jakości.

Zabawki Bruder produkowane na licencji

Na przestrzeni lat, firma wydała kilka linii zabawek opartych o licencje innych firm. Najpopularniejsze z nich, to maszyny rolnicze, będące modelem istniejących produktów firmy John Deer oraz New Holland. Ciekawą współpracę nawiązano również z firmą kurierską DHL, zawierająca zarówno licencjonowane pojazdy, jak i figurki czy wózki widłowe. Pojazdy użytkowe, takie jak karetki, spycharki, śmieciarki czy wywrotki, również produkowane są w oparciu o licencję istniejących samochodów. Jest to rzadkość, większość producentów tego typu zabawek, unika licencjonowania, ze względu na oszczędności.

Jakość i dbałość o szczegóły

Zabawki Bruder często są chwalone za bezpieczeństwo. Nie posiadają małych, łatwych do połknięcia elementów, a sama konstrukcja przemyślana jest tak, by nawet w razie uszkodzenia, mniejsze części się nie odłączały od zabawki. Dzięki plastikowi wysokiej jakości, produkty nie wyginają się, ani nie ulegają odkształceniu na słońcu. Z perspektywy dziecka, dużą zaletą tych zabawek będzie ich spora interaktywność. Modele, zawierają większość ruchomych elementów, które są kluczowe i charakterystyczne w ich dużych odpowiednikach. Dzięki temu, do karetki można włożyć nosze, a do śmieciarki wrzucać zawartość śmietników zgodnie ze schematem działania prawdziwej śmieciarki.